Protez, Ortez, Ortopedi, Medikal, Kol Bacak İmalatı

TÜBİNGEN HİP KALÇA ABDÜKSİYON ORTEZİ

TÜBİNGEN HİP KALÇA ABDÜKSİYON ORTEZİ
TÜBİNGEN HİP KALÇA ABDÜKSİYON ORTEZİ TÜBİNGEN HİP KALÇA ABDÜKSİYON ORTEZİ
Kategori : Kalça Çıkığı Ortezleri
ÖLÇÜ :
Ürün Adı : TÜBİNGEN HİP KALÇA ABDÜKSİYON ORTEZİ
: 91,67 EURO + KDV
Fiyat :
325,95 TL
325,95 TL
Adet :
113,00 TL den başlayan taksitlerle!!

 

Kanıtlanmış Terapi 
Tübingen Hip Abdüksiyon Ortezi

3 boy olup ; 1 numarası 6-12 aylık çocuklar için
                    2 numarası 2 -6  aylık çocuklar için
                    3 numarası    1   aylık çocuklar için dir

Bir Bakışta

 

 • Profesör Dr. Bernau’ya göre
 • Çömelerek oturma pozisyonunda bebeğin kalça ekleminin düzgün gelişmesini artırır  
 • Kolay kullanım
 • Hızlı iyileştirme
 • Hareketlilik özgürlüğü gereğinden fazla kısıtlanmaz.
 • İyi hijyenik özellikler


Pediatri uzmanınız bebeğinize gelişmemiş kalça (kalça displasisi ) teşhisi koydu. Eğer çocuğunuz doğru ortopedik tedaviyi alırsa endişelenmenize gerek kalmaz. Tübingen Hip Abdüksiyon Ortezimiz Profesör Dr. Bernau’ya göre çocuüunuzun kalçasının hiçbir problem olmadan gelişmesini garanti edecek en iyi koşulları sağlar. Çocuğunuzun yeni splinte nasıl çabucak alıştığını göreceksiniz.  

Hasarsız Gelişim İçin Çömelerek Oturma Pozisyonu  

Kalça displasisi en sık görülen doğuştan iskelet deformasyonudur. Almanya’da bebeklerin yüzde iki ila dördüne bu teşhis konur.  Ultrasound teşhis araçları ortaya çıktığından beri,  bu teşhis doğumdan hemen sonra yapılabilmektedir. Hip dysplasia is the most frequent of congenital skeletal deformations. In Germany, two to four percent of all infants are diagnosed with it. Since ultrasound diagnostic tools have been introduced, it can be detected immediately after birth. Bu şans sayesinde kalça displasisi tedavisi hemen hemen tamamen iyileşmeyle sonuçlanır.

Bu amaç için en avantajlı kalça pozisyonu çömelerek oturma pozisyonudur. Bu bebeğin doğumdan önceki rahimdeki pozisyonu ile aynıdır. Kalçanın hasar görmeden olası en hızlı şekilde gelişmesini sağlar. 20 yıldan fazla bir süredir kliniklerde ve pratikte kendini kanıtlamış Tübingen Hip Abdüksiyon Ortezi, bu amaçla üretilmiştir. Splint bebeğin kalça eklemini, spontane bükülmeye karşılık gelen açıda,  90°’den fazla büker ve hafifçe açar. Bu sadece ön-doğum fazının bir ekstansiyonudur. Bebeğinizin kalçasının rahim içindeki gibi avantajlı koşullarda gelişmesini sağlar.

Çocuğunuzun doğal hareketleri gereğinden fazla kısıtlanmayacaktır. Splintin bebeğinizin sırtında problem yaratacağı konusunda endişelenmenize gerek yok. Bebeğin spontane itme hareketleri ve uzun omuz harnesinin alternatif hareketleri kambur oluşumunu engeller. Her anne doğumdan itibaren bu aktiviteye alışacaktır.

Doktorunuz  Tübingen Hip Abdüksiyon Ortezini uygulayacak ve ortezi nasıl kullanmanız gerektiğini size açıklayacaktır.  Kısa bir süre içinde, splinti takma çıkarma konusunda tecrübeli olacaksınız çünkü bunu yapmak için sadece velcro bant sistemi ve beyaz kapatma mekanizmasını kullanmanız yeterli. Birçok çocuk yeni duruma hemen alışırlar, yaşı büyük olan bazı çocuklar ilk başta karşı koyabilirler.

Düzenli Check-Up  

Doktorunuz kalça eklemlerinin hizalarını, pozisyonunu ve kalça fleksiyon splintlerinin boylarını düzenli check-up’larınız sırasında kontrol edecektir.  Çocuğunuzun gelişimine göre ayarlamalar yapacaktır

Günlük hijyenik kullanım için, splinti yıkanabilir malzemelerden ürettik . Havlu kumaştan omuz harnes örtüsünü kolayca çıkarabilir ve yıkayabilirsiniz.

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş FriendFeed'de Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Kapat
 • Kullanıcı Menusu
  Email
  :
  Şifre
  :
  Beni Hatırla
 •   • Hızlı Arama
  Hızlı Ürün Arama
 • Alışveriş Sepeti

  Alışveriş sepetinizde
  ürün bulunmamaktadır.

 • En Çok Satılan Ürünler
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.